Publicerad den

God Jul och Gott Nytt År!

God Jul och Gott Nytt År!

Hej!

Hoppas du har det bra så här dagarna före JUL. Jag vill tacka för år 2019, det är så fint att veta att så många barn och föräldrar får lära sig spädbarnsmassage. Vi behöver det ännu mer i denna tid, ni är HJÄLTAR! 

Hoppas ni har tyckt om den nya hemsidan som startade 1 mars i år.

Barnaliv och jag kommer att vara med på Spädbarnsmassage föreningens årsmöte och fortbildningsdagar den 13-14 mars som är i Östersund 2020. Brukar vara härligt inspirerande dagar. Bra föreläsningar och fina möten. Du som inte är medlem i föreningen gå gärna med!
Som medlem stödjer du föreningens fina arbete för spädbarnsmassagen, får vara med på fortbildningsdagar/årsmöte och du får 5% på det du beställer från Barnaliv.

Vill du bli medlem kontakta:
Carina Karlsson Kassör
kassor@spadbarnsmassage.org
070-7688449

Måste berätta något vackert som hänt mig detta år!
Jag har blivit mormor för första gången. 
Lilla Elma nu 2 månader.
Så mysigt och underbart KÄRLEK!

Massera Mera!

GOD JUL O GOTT NYTT ÅR
ÖNSKAR
MARINA BARNALIV